Certifikáty

Nezamed splňuje ty nejpřísnější požadavky na složení a kvalitu medu, jdoucí nad rámec potravinářské vyhlášky.

Včelaříme v krásném a zdravém prostředí chráněné krajinné oblasti křivoklátských luk a lesů blízko řeky Berounky v obci Nezabudice – odtud i název Nezamed. Protože chceme mít jistotu, že Nezamed splňuje ta nejpřísnější kritéria kvality, necháváme si pravidelně  dělat laboratorní rozbor ve Výzkumném ústavu včelařském a k naší velké radosti nám byla v letech 2018 i 2019 udělena ochranná známka „Med jak má být“.

Jak takový med poznáte?

Na každé sklenici s medem je nalepena pečeť s textem ochranné známky a jednoznačným číslem. Podle čísla pečeti si každý konzument může na internetu ověřit, že jde o úředně přezkoumaný kvalitní produkt.

Co se hodnotí?

Především kvalita medu. Zralost medu se vyznačuje nízkým obsahem vody. Včelař má být trpělivý a nebrat včelám med předčasně. Hodnotí se srávné postupy skladování a případného ztekucování medu. Med nemá být přehřátý, aby neutrpěly citlivé komponenty v něm obsažené. Med nesmí obsahovat žádné cizí příměsi, ani řepný cukr nebo zbytky krmení (škrob) nebo přísady (karamel). Tyto parametry se měří laboratorními technikami. Kvalitní med navíc musí chutnat. Proto se posuzuje i senzoricky. Více se dozvíte na http://www.medjakmabyt.cz/.

Naše certifikáty:

2019 - květový med:

  2019_kvet_HD_resized    2019_kvet_Nepoza_resized

2019 - medovicový med:

2019_medovic_NM

 

2018 - květový med:

certifikat_nezamed

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.